Ürün iade koşulları nelerdir?

Siparişinizdeki ürün veya ürünleri siparişinizin tesliminden sonra 14 (ondört) gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün iade koşullarını karşılamadığı takdirde ürün adresinize geri gönderilebilir.

Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi anlaşmalı kargo firmalarımız üzerinden ücret ödemeden gönderebilirsiniz. Anlaşmalı kargo firması dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

İade etmek istediğiniz ürünleri fatura örneğini kutu içerisine ekleyerek paketleyiniz.


Paketi iade kargomuz olan 52005464  koduyla birlikte MNG Kargo'ya  teslim ediniz.

İade talep ettiğiniz ürünlerin orijinal paketinde; paketi ve aksesuarları zarar görmemiş, satılabilir durumda olması gerekir. İadesini talep ettiğiniz ürünleri orijinal kutusu ve tüm aksesuarları eksiksiz bir şekilde göndermeniz gerekmektedir.
 

İademi Nasıl Başlatabilirim?

 

 

1) İADE TALEBİNDE BULUNMAK

 

Sitenin sağ üst köşesinde yer alan alanından üyelik bilgileriniz ile hesabınıza girişinizi yapmanız gerekmektedir. Üye girişinizi gerçekleştirdikten sonra siparişlerim başlığı altından iadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürün/ürünlerin yer aldığı siparişi bulmanız ve detayına gitmeniz gerekmektedir. İadesini gerçekleştirmek istediğiniz ürün/ürünleri seçmek için iade etmek istiyorum butonuna tıklamanız gerekecektir. Açılan ekran üzerinden iade nedeninizi seçerek iade talebinizi yaratabilirsiniz.

 

 

2) İADENİZİ PAKETLEYİN

 

İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri, faturası ile birlikte paketleyiniz.Ürünün içerisine  iade nedeninizi beyan etmeniz gerekmektedir. Faturası bulunmayan iadeler işleme alınmayacaktır. Ayakkabı ürünlerinin iadesini gerçekleştirirken de kutularının kargo sürecinde hasar görmemesi için aynı şekilde paketleyerek kargo firmasına teslim etmenizi rica ederiz.Çadır ve uyku tulumu ürünlerinin iadesinin kabul olması için ürünün kılıfı ve tüm parçalarının eksiksiz ve hasar görmemiş olması gerekmektedir. Bu ürünlerin kargo sürecinde hasar görmemesi için kendi kılıflarının haricinde ek bir koruyucu ambalaj ile paketleyerek kargo firmasına teslim etmenizi rica ederiz.

 

 

3) PAKETİNİZİ KARGO ŞİRKETİNE TESLİM EDİNİZ

 

Paketinizi karşı ödemeli olarak MNG kargoya öncelikle cari anlaşma kodumuz olan 52005464 numaralı kodu vermeniz gerekmektedir. Kargonuzu teslim ederken herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Destek için 0232 465 04 08  numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 


İade veya iptal ettiğim ürünün ücret iadesini ne zaman alırım ?

İade edilen ürün depomuza ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

İade edilen ürün iade şartlarına uygunsa 7 gün içerisinde iade süreci tamamlanır.

İade edilen ürün iade şartlarına uygun değilse tarafınıza geri gönderilir.

İade işleminiz tamamlanınca e-mailinize bir bilgilendirme mesajı gönderilir.

İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi çalıştığınız bankanıza bağlıdır.

Taksitle yapılan alışverişlerin iadesi bankaya tek seferde ödenir. İlgili banka, tutarı kredi kartınıza kendi prosedürlerine uygun şekilde iade eder. Detayları bankanızla görüşmelisiniz.

14 (ondört) Günlük iade süresi doldu, aldığım ürünü iade edebilir miyim?

Mesafeli Satış Sözleşmesine göre ve iade edilmesi düşünülen ürün veya ürünler iade koşullarını sağlıyorlar ise internetten veya mobilden satın alınan bir ürünü iade etme süresi 14 (ondört) gündür.

14 (ondört) günlük süre ürünü kargodan teslim aldığınız gün başlar.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR